אודותינו

תרומות

שלום רב,


 


למוסד זה יש אישור מס הכנסה לפי סעיף 46 לפקודה


"בית יוסף באו", הינו סטודיו אותנטי השוכן ברחוב ברדיצ´בסקי 9 בת"א, משמש כמוזיאון מיוחד במינו המעביר מסר חיוני ונחוץ למבקרים הרבים שמגיעים אליו מהארץ ומכל רחבי העולם. היום "בית יוסף באו" נמצא באחת התקופות הקריטיות בהיסטוריה שלו, ואנו פונות אליכם באופן אישי ומקוות לעזרתכם, כדי להבטיח את עתידו של הבית והסיפור שהוא מייצג.


אבינו, יוסף באו, היה סטודנט לאמנות באוניברסיטת קרקוב כשפרצה מלחמת העולם השנייה וקטעה את לימודיו. אך הכישרון שלו כאמן וגרפיקאי הציל את חייו בגטו קרקוב ובמחנות הריכוז, ובזכותו הוא הצליח להציל גם חיים של יהודים רבים, כשזייף למענם תעודות שבאמצעותן יכלו לברוח. יחד עם אימנו, רבקה באו, שהייתה פעילה מאוד בהצלת נפשות בתוך המחנות, הצילו שניהם את חייהם של מאות יהודים מסלקציה ומוות ע"י הנאצים.


אך הצלת חיים בשואה היא רק חלק מהסיפור של "בית יוסף באו". המקום מספר את סיפורם של יוסף ורבקה, שני אסירים במחנה ריכוז פלאשוב, שלמרות כל הסיכויים הצליחו להכיר, להתאהב ולהתחתן בסתר בצריף הנשים של המחנה – חתונה שמוצגת בסרט "רשימת שינדלר." הסיפור נמשך אחרי המלחמה – שניהם שיקמו את חייהם והקימו משפחה בארץ, פה יוסף הפך להיות חלוץ האנימציה בארץ, צייר, גרפיקאי, מאייר, איש סוד (שזייף מסמכים עבור המרגל אלי כהן), סופר, משורר וצלם. בין היתר, יצר אבינו את כל הכותרות והאנימציה לכל הסרטים בארץ מאז קום המדינה (כדוגמת: "קזבלן", "סלאח שבתי" ועוד), את הפרסומות והכרזות הראשונות בארץ ("מפעל הפיס", "אל על" ועוד), כתב ספרים וצייר ציורים רבים.


ציוריו, צילומיו, סרטיו, ספריו וכל עבודותיו בכל סוגי המדיה מתעדות את תקופת השואה ובעיקר עשרות שנות תרבות מקורית בתל אביב ובארץ ישראל מקום המדינה ואילך. עבודותיו המיוחדות מאופיינות בעיקר בתיבול של הומור דק ואופטימיות - שליוו אותו כל חייו, גם בתקופת המחנות.


היום מפעל חייו המיוחד של יוסף באו ממשיך לזכות להכרה בינלאומית, ויצירותיו מוצגות במקומות החשובים בעולם, כולל הפרלמנט בספרד, הלובי של האו"ם בניו יורק ועוד. בסטודיו שלו שנמצא ברחוב ברדיצ´בסקי 9 בת"א, נשמרו כל עבודותיו ויצירותיו, שהן בעלות ערך היסטורי ותרבותי רב בנוסף על הפן האמנותי המיוחד להן. אנו מזמינות אתכם להווכח בעצמכם בערך המיוחד של יצירותיו וסיפור חייו. אין לנו ספק שלאחר שתתרשמו מעבודותיו, תכירו בערכן היקר. כמו כן אנו מזמינות אתכם לבוא לבקר אצלנו במוזיאון, להכיר ולחוות את עבודתו וסיפור חייו של אבא באופן אישי.


אנו וחברינו בארץ ובעולם מאמינים שמורשתו המיוחדת של יוסף באו היא חיונית, וחייבים לשמור עליה. תרומתכם תעזור לנו להבטיח את מורשתו המיוחדת, להוציא לאור גם את הביוגרפיה של רבקה באו, ולהפיץ את המסר בו האמינו שניהם: שהכוח להרוס לעולם לא יגבר על הכוח לבנות – דרך אמנות, הומור ואהבה.


אפשר לתרום באמצעות הפקדה בנקאית לחשבון בנק מס. - 2586100 בנק לאומי גבעתיים סניף 857 ע"ש: ידידי יוסף ורבקה באו או באמצעות כרטיס אשראי בלחיצה על הכפתור "Donate".

 

 למוסד זה יש אישור מס הכנסה לפי סעיף 46 לפקודה


 

 

 

בתודה מקרב לב!


צלילה והדסה באו

קבוצת סיון - מיתוג | מיתוג באינטרנט